Klaipėdos uoste planuojama pagerinti ilgiausio kruizinio laivo rekordą

2015 01 30
Klaipėdos uoste planuojama pagerinti ilgiausio kruizinio laivo rekordą

Preliminariais Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duomenimis, į Klaipėdą šiais metais kruiziniai laivai užsuks 52 kartus. Kadangi oficialūs prašymai priimti kruizinius laivus dar plūsta, tikėtina, kad kruizinis sezonas bus toks pat sėkmingas kaip ir 2014-ųjų, kai buvo pasiektas kruizinių laivų turistų rekordas – į Klaipėdą atplaukė 57 797 turistai – net 76,4 proc. daugiau nei užpernai.

Prognozuojama, kad šiais metais atplauks mažiausiai 13 ilgesnių kaip 290 m laivų. Tarp jų ir kruizinis laineris „Celebrity Eclipse“, perrašęs Klaipėdos uosto istoriją. Tai ilgiausias į Klaipėdos uostą įplaukęs laivas. Jo ilgis – 317 m, tačiau šis rekordas jau kitais metais turėtų būti pagerintas. Remiantis oficialiais duomenimis, kitų metų birželio 12 dieną į Klaipėdą atplauks 319 metrų ilgio laivas „Celebrity Silhouette“. 

Tai, kad susidomėjimas Klaipėdos uostu didėja, rodo ir neseniai Vokietijoje (Diuseldorfe) įvykusi tarptautinė jūrinio turizmo paroda „BOOT 2015“. Joje buvo pristatyti Klaipėdos regiono pramoginių laivų ir jachtų uostai Klaipėdoje, Nidoje, Uostadvaryje, Smiltynėje, pateikta išsami informacija apie Klaipėdos regiono lankytinas vietas, kurios yra pamėgtos užsienio turistų ir yra turizmo traukos centrai. 

„Klaipėdos stendas buvo gulte apgultas žmonių – Klaipėdos regionu ypač domėjosi vokiečiai, jau viešėję Lietuvoje ar tik planuojantys aplankyti istoriškai jiems artimą Klaipėdą. Profesionalaus jūrinio sporto atstovai reiškė ypatingą susidomėjimą Klaipėda, Nida ir Šventąja (uosteliais, švartavimo vietomis, tarifais, leidimais ir licencijomis, gyliu, jachtų nuoma ir remontu, renginiais, regatomis, lankytinomis vietomis). Kanojų sportininkai klausinėjo apie maršrutus Lietuvos upėmis. Aktyviai buvo teiraujamasi, kokia yra situacija dėl Šventosios uosto projekto įgyvendinimo. Šventosios uostas ypač aktualus tiems, kurie jachtomis, keliauja į Latvijos uostus, jis gali būti puiki tarpinė stotelė keliaujantiems į šiaurinę Baltijos jūros dalį“, – įspūdžiais dalijosi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai. 

Bendrame stende buvo pristatytas visas Pietų Baltijos pakrantės maršrutas. Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos mažųjų ir pramoginių laivų operatoriai tokio pobūdžio parodose dalyvauja ketvirtą kartą. Dalyvavimo parodoje išlaidos apmokėtos iš Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo (ETBT) Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto MARRIAGE.

Parodos akimirkos:


Dovilė Ringis
Generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene
VTel. +370 46 499677, mob. +370 687 37056
El. paštas: media@port.lt 
www.portofklaipeda.lt