LR Vyriausybėje apdovanota Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

2015 02 13
LR Vyriausybėje apdovanota Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų asociacija pagerbė prie ekonomikos augimo ypač prisidėjusius verslininkus. Kaip ir kasmet, buvo įteiktas Lietuvos eksporto prizas, Lietuvos metų verslininkės apdovanojimas bei sidabro Darbo žvaigždė.

„Pasibaigus sudėtingiems 2014 metams turime įvertinti ir apdovanoti mūsų verslininkus. Šie apdovanojimai yra solidus įvertinimas to, ką šiems verslininkams pavyko pasiekti per praėjusius metus. Simboliška, kad apdovanojimų renginys sutapo su LR Vyriausybės gauta žinia apie Lietuvai atsiveriančią Kinijos rinką – tai naujos rinkų plėtojimo galimybės ir nauji iššūkiai mūsų verslininkams“, – teigia asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija apdovanota Lietuvos eksporto prizu už puikius 2014 m. rezultatus. Įmonės pajamos iš pardavimo per metus padidėjo 9 proc., krova išaugo 3 mln. t, t. y. 9 proc., atsirado naujas krovinys – suskystintosios gamtinės dujos. Apskaičiuota, kad eksportas sudaro 85,4 proc. pardavimo pajamų.

„Tokių rezultatų neturėtume, jeigu neinvestuotume. Dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įgyvendintų drąsiausių ir didžiausių investicijų, kurios 2013–2014 m. siekė apie 117 mln. eurų, Klaipėdos uostas gali teikti dar geresnės kokybės paslaugas. Investavus į uosto infrastruktūrą, Klaipėdos uostas iš trumpųjų gabenimų uosto (fiderinio) tampa krovinių paskirstymo centru (hub’u), kuriame konteineriai, birūs kroviniai išskirstomi visam Baltijos jūros regionui. Be to, dėl investicijų startavo svarbiausias Lietuvos energetinis projektas – pradeda veikti SGD terminalas. Ypač svarbios investicijos į didesnį kanalo gylį ir plotį“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.