Majamyje – dėmesys Lietuvai ir Klaipėdai

2015 03 18
Majamyje – dėmesys Lietuvai ir Klaipėdai

2015 m. kovo 17 - 19 dienomis Majamyje (JAV) jau 12-ą kartą Lietuvos nacionalinė delegacija dalyvavo kasmetinėje didžiausioje pasaulio kruizinės laivybos parodoje ir konferencijoje „Cruise Shipping Miami 2015“. Parodos dalyvius labai domino iškalbingas faktas, jog didžiausias pasaulyje kelionių gidų leidėjas „Lonely Planet“ Lietuvą nurodė kaip trečią geriausią turizmo kryptį 2015 m. Lietuva nusileido tik pirmoje vietoje atsidūrusiam Singapūrui ir Namibijai.

„Dalyvavimas tokio masto renginyje – galimybė pristatyti Klaipėdos uostą pasauliniu lygiu, potencialiems klientams tiesiogiai nušviesti tai, kas mūsų uoste ir šalyje patraukliausia, kas gali sudominti kruiziniais laivais keliaujančius turistus. Parodos dalyvius labai domina iškalbingas faktas, jog didžiausias pasaulyje kelionių gidų leidėjas „Lonely Planet“ Lietuvą nurodė kaip trečią geriausią turizmo kryptį 2015 m. Lietuva nusileido tik pirmoje vietoje atsidūrusiam Singapūrui ir Namibijai. Šis įvertinimas pristatant mūsų šalies galimybes yra ypač reikšmingas“, – pasakojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovė Simona Krisiūnaitė. 

Jau tris dešimtmečius organizuojama paroda „Cruise Shipping Miami“ pritraukia dešimtis tūkstančių lankytojų ir apie 1000 eksponentų iš daugiau nei 100 šalių. Parodos metu vyksiančioje konferencijoje aptariamos kruizinės laivybos perspektyvos, paliečiami aplinkosaugos, laivyno atnaujinimo ir plėtros, laivų statybos ir projektavimo aspektai, aptariamos laive teikiamos paslaugos ir technologijos, taip pat keleivių aptarnavimas kruiziniuose terminaluose ir šių terminalų patrauklumas.

Parodos lankytojus domina Klaipėdos uosto galimybės priimti didžiuosius kruizinius laivus. Pernai Klaipėdos uoste buvo perrašyta istorija, mat buvo priimtas didžiausias per visą uosto istoriją laivas „Celebrity Eclipse“, kurio ilgis prilygsta trims futbolo aikštėms, o aukštis yra didesnis negu 20 aukštų namas. 317 m ilgio laineris į Klaipėdą užsuks ir šiais metais, tačiau prognozuojama, kad jau kitais metais ilgiausio laivo rekordas bus pagerintas. Yra žinių, kad 2016 metais į Klaipėdą turėtų užsukti 330 m ilgio laivas „Royal Princess“.  

2015 metų kruizinis sezonas Klaipėdoje startuos gegužės 4 dieną. Jį atidarys su Italijos vėliava plaukiojantis kruizinis laineris „AIDA cara“ (ilgis – 193,34 m). Simboliška, kad tas pats laivas turėtų ir apvainikuoti kruizinį sezoną. Ši vokiečių linija Klaipėdą aplanko pirmą kartą. Naujausiais duomenimis, šiais metais į Klaipėdos uostą kruiziniai laivai užsuks beveik 60 kartų (šiuo metu užregistruoti 57 laivų atplaukimai). Pernai kruiziniai laivai į Klaipėdą užsuko 63 kartus, laivais atplaukė rekordinis kruizinių turistų skaičius – daugiau kaip 57 000.  

Parodoje „Cruise Shipping Miami 2015“ 18 m2 ploto Lietuvos nacionaliniame stende prisistatė VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, UAB Limarko jūrų agentūra, UAB „Klaipėdos Mėja“, UAB „Krantas Travel“. 

Daugiau informacijos apie parodą ir konferenciją galima rasti oficialiame „Cruise Shipping Miami 2015“ tinklalapyje http://www.cruiseshippingmiami.com/. 2015 metais į Klaipėdos uostą atplauksiančių laivų sąrašas publikuojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tinklalapyje http://www.portofklaipeda.lt/kruizines-laivybos-sezonas-2015-m.

Apklausa
X apklausa