Uosto direkcija – Jūros šventės eisenos flagmanas

2015 04 15
Uosto direkcija – Jūros šventės eisenos flagmanas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija šių metų Jūros šventėje sužibės nauju amplua – direkcija ir jos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus tapo šių metų Jūros šventės iškilmingos eisenos globėjais. 

„Iškilminga eisena – vienas gražiausių ir įspūdingiausių Jūros šventės akcentų. Dalyvauti joje, išreikšti savo kūrybiškumą, sąmojį visada buvo garbės ir prestižo reikalas, todėl norime paraginti visus klaipėdiečius, uosto bendruomenę aktyviai įsilieti į šį šventinį judesį ir sukurti tikrą jūros dvasios kupiną šventę, įrodančią, kad Lietuva – jūrinė valstybė. Pernai eisena buvo rekordinė dalyvių skaičiumi, neabejojame, kad šiais metais ji bus dar gausesnė ir ryškesnė“, – sako Jūros šventės eisenos globėjas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

2014-aisiais, minint jubiliejinę Jūros šventę, iškilmingoje jūrinėje eisenoje miesto gatvėmis žygiavo 32 miesto įmonės, organizacijos ir kolektyvai arba beveik 7000 žmonių. Šį kartą teatralizuotą eisenos dalį jungs BALTOSIOS Jūros šventės bangos, kuriose derės siesta ir fiesta, ramybė ir šėlsmas. Išsaugoti istoriniai Jūros šventės įrašai rodo, kad dalyvauti Jūros šventės eisenoje buvo svarbu kiekvienam – tai rodė, kad įmonė, organizacija ar kolektyvas yra stiprus, kūrybingas ir bendruomeniškas.

Karščiausias vasaros renginys šį kartą kvies liepos 24–26 dienomis į fiestą baltų burių mieste.  Jūriniai, meniniai, pramoginiai, sporto, vaikams ir šeimoms skirti renginiai pasklis po senamiestį. Paskutinį liepos savaitgalį nerimstančiais vėjais pasipuošusią Klaipėdą apglėbs baltos laivų burės, jūrine dvasia alsuojantys renginiai, netrūks ryškių idėjų ir skambių muzikos ritmų. 

„Jūros šventė – tai žinomiausias bei, atliktų sociologinių tyrimų duomenimis, geriausiai šalies gyventojų vertinamas renginys Klaipėdoje. Todėl išskirtinai džiugu, kad daugiau nei pusės milijono svečių sulaukianti didžiausia miesto šventė pastaraisiais metais vis stipriau akcentuoja jūrinius renginius, jūrinės kultūros puoselėjimo tradicijas, taip stiprindama Klaipėdos, kaip jūrinio miesto, įvaizdį“, – kviesdamas į 56-ąją Jūros šventę sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Kurdami šventę, kuri turi daugiau nei aštuonių dešimtmečių patirtį, kasmet jaučiame didelę atsakomybę ir įpareigojimą. Išsaugoti tai, kas gražiausia, tačiau atrasti naujų prieskonių, kurie dar pagerintų tai, kas skaniausia – nepaprasta užduotis. Skirta kiekvienam, kuris myli jūrą, šį kartą Jūros šventė taps baltąja fiesta, o Klaipėda – laimingų žmonių miestu, į kurį savo vasaros kryptį planuoti galima jau dabar“,– sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Organizatoriai Jūros šventės temą žada įgyvendinti pasitelkdami miesto puošybos elementus, meninius projektus bei visus Jūros šventės svečius.

Fiesta baltų burių mieste gimė svajojant apie šiltą vasarą ir visus šių metų Klaipėdos renginius. Mums labai svarbu, kad laukiamiausia vasaros fiesta būtų lyg vientisas organizmas, daugybę renginių vienijantis savo tematika ir simbolika. Todėl temos atskleidimas – būtina užduotis kiekvienam meninės programos kūrėjui, o visi Jūros šventės svečiai savo spintoje turėtų paieškoti baltų akcentų“,– sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.

Trims dienoms Klaipėdos senamiestis nusidažys baltai. Baltomis burėmis pasipuoš visi tradiciniai, jūriniai renginiai, regatos ir vandens sporto renginiai. Karštomis dienomis į miestą vilios baltosios popietės – siesta, kuriose išskirtiniais kvapais ir skoniai trauks Jūros šventės mugė, paplūdimio ir miesto sportiniai renginiai, teatrinio veiksmo gatvės improvizacijos, šokių aikštelės ritmai. Vakare kvies šviesios naktys, kuriose geriausios koncertinės programos, vandens fontanai, naktinės dūzgės ir fejerverkai.

„Jau dabar pažadame, kad ši Jūros šventė bus turtinga prasmingų valandų, pilna netikėtumų ir malonių atradimų. Tačiau, kad laukimas teiktų daugiau džiaugsmo, visko atskleisti kol kas nenorime. Ir nors svarbiausi renginiai jau sudėlioti, tačiau norinčius įsilieti į Jūros šventę ir jos renginių gretas kviečiame pasidalinti savo idėjomis ir prisijungti prie Jūros šventės kūrėjų gretų“, – sako Goda Giedraitytė.

Pasiūlymų bei idėjų, kurie galėtų atsirasti Jūros šventės programoje, organizatoriai lauks iki gegužės 20 dienos.

2014-ųjų metų Jūros šventės eisenos akimirkos:


Apklausa
X apklausa