Lietuvos ambasadorius prie UNESCO susipažino su Klaipėdos uostu

2015 04 20
Lietuvos ambasadorius prie UNESCO susipažino su Klaipėdos uostu

2015 m. balandžio 18 dieną Klaipėdos uoste viešėjo Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas. Jo ekscelencija supažindintas su Klaipėdos uosto veikla, šiuo metu vykdomais ar dar tik planuojamais projektais. A. Gelūną ypač domino perspektyviniai planai Klaipėdos uoste pasiekti 17 metrų gylius. 

„Tarpusavio sutarimas ir dialogas yra labai svarbus, mat Klaipėdos uostas yra jautrioje zonoje – greta Kuršių nerijos, kuri yra įtraukta į UNESCO saugojamų objektų sąrašą. Vizitas uoste buvo tikrai naudingas, nes iš arti buvo galima susipažinti su uosto veikla, specifika, išgirsti apie uosto plėtros planus. Geriau vieną kartą pamatyti negu šimtą kartų išgirsti“, - po vizito sakė A. Gelūnas.  Ambasadorių priėmė ir su uostu supažindino Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, infrastruktūros direktorius Algirdas Kamarauskas, Plėtros ir akvatorijos priežiūros departamento direktorius Vidmantas Paukštė. Susitikime dalyvavo ir LR Seimo narė Agnė Bilotaitė. 

„Jeigu norime, kad Klaipėdos uostas išliktų labiausiai augančiu uostu regione, svarbiausia užtikrinti darnią ir subalansuotą jo plėtrą. Klaipėdos uosto plėtros gairės brėžiamos suderinus visa tai su kultūros paveldo, gamtos ir kraštovaizdžio vertybių apsaugos principais. Džiaugiamės, kad jo Ekselencija rado laiko ir iš arti pažvelgė į tai, kas vyksta uoste”, - teigė A. Vaitkus. 

UNESCO atstovai šiais metais jau lankėsi Klaipėdos uoste. 2015 metų pradžioje Lietuvos kvietimu viešėjo UNESCO ekspertų misija (ICOMOS), kuri supažindinta su netoli saugomos teritorijos vykdomais projektais. UNESCO Pasaulio paveldo komitetas šiai misijai tuokart delegavo tarptautinį ekspertą Tamas Fejerdy (Vengrija).

Apklausa
X apklausa