Premjeras: "Džiaugiuosi tokiais ambicingai Klaipėdos uosto plėtros planais"

2015 04 28
Premjeras: "Džiaugiuosi tokiais ambicingai Klaipėdos uosto plėtros planais"

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį Klaipėdoje dalyvavo Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje, kuriame buvo aptariamos ir uosto plėtros galimybės: tinkamai veikiančio laivybos kanalo ir papildomų žemės plotų suformavimas, tinkamų gylių užtikrinimas, sklandus uosto bendrojo plano parengimas.

„Jeigu norime, kad Klaipėdos uostas, pagrindinis šalies ekonomikos variklis, judėtų, kad uostas generuotų kuo daugiau krovinių ir neštų kuo didesnę naudą valstybei, būtina išnaudoti visas įmanomas uosto plėtros galimybes“, – sakė premjeras A. Butkevičius. 

„Klaipėdos uosto vadovo išdėstyti planai yra ambicingi ir, manau, turi būti įgyvendinti, turi būti parengtas uosto plėtros bendrasis planas, tam mūsų Vyriausybė priėmė nutarimą dar 2014 metų liepos 22 dieną“, – sakė Ministras Pirmininkas, pažymėdamas, kad toks planas turi būti patvirtintas 2017 m. 

Pasak Vyriausybės vadovo, tokiu atveju būtų galima efektyviau vystyti uosto veiklą, vykdyti krovos, sandėliavimo darbus, plėtoti susisiekimo ir inžinerinę infrastruktūrą. „Kad šie planai būtų įgyvendinti, būtinas ir miesto savivaldybės geranoriškas bendradarbiavimas“,– tvirtino premjeras. 

„Šiandien galiu pasakyti, kad ir Klaipėdos miesto meras pripažino pirmą kartą išvydęs tokį ambicingą uosto plėtros planą ir teigė, kad dabartinis uosto direkcijos vadovas dirba geriausiai, palyginti su visais iki šiol dirbusiais direktoriais. Žinoma, toks įvertinimas yra labai malonus. Aišku, meras patikino, kad šitas plėtros planas turi integruoti į Klaipėdos miesto perspektyvinį planą“, - teigė premjeras.

"Norėdami būti konkurencingi, privalome būti toliaregiški. Manome, kad šiais metais tikslinga pradėti procedūras dėl papildomų plotų, skirtų uosto reikmėms. Ties Kiaulės Nugara ateityje planuojama suformuoti papildomą žemės plotą su jungiamąja sausumos dalimi, užpilant akvatorijos plotą. Tam reikėtų į planus dar neįtrauktų investicijų, bet tokio pusiasalio atsiradimas padėtų padidintų uosto konkurencingumą.  Šioje dalyje būtų galima kurti pramonės bei logistikos klasterius. Jie teiktų naudą ne tik uostui, per kurį padidėtų tranzito srautai, bet ir miestui, nes būtų sukurta daugiau darbo vietų, o tai reiškia, jog į miesto biudžetą būtų surenkama daugiau gyventojų pajamų mokesčių" - po posėdžio sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Posėdyje Klaipėdoje taip pat aptarti pirmųjų SGD terminalo darbo mėnesių rezultatai ir veiklos perspektyvos.

„Po pirmųjų mėnesių matyti, kad SGD terminalas Klaipėdoje eksploatuojamas efektyviai, stengiamasi priderinti darbo režimus prie dujų vartojimo Lietuvoje pokyčių ir sezoniškumo. Šiuo metu taikoma suskystintųjų gamtinių dujų kaina yra apie 12 proc. mažesnė, nei buvo pernai pirmąjį ketvirtį. SGD terminalo realizuojama prieiga prie pasaulinės rinkos uždėjo lubas „Gazprom“ tiekiamų gamtinių dujų kainoms, kurios nebegalės būti didesnės nei tarptautinėse rinkose“, – pažymi Vyriausybės vadovas.

Ministras pirmininkas vizito Klaipėdoje metu taip pat lankėsi elektros jungties „NordBalt“ statybvietėje, apžiūrėjo dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai statybas.

Nuotraukos autorius - Ruslan Bolgov

Apklausa
X apklausa