Europos jūrų dieną pagerbti uostą įamžinę fotografai

2015 05 20
Europos jūrų dieną pagerbti uostą įamžinę fotografai

Uosto direkcijos paskelbtas nuotraukų konkursas „Klaipėdos uostas mano akimis“ pasiekė finišą. Šiandien, minint Europos jūrų dieną, buvo apdovanoti geriausių kadrų autoriai. Konkurso dalyvių nuotraukas ketinama pristatyti plačiajai visuomenei ir gražiausius kadrus sudėti į parodą. Pirmąją jų planuojama surengti Vilniuje, LR Susisiekimo ministerijoje.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija gavo daugiau kaip 300 nuotraukų. Socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai nusprendė, kad geriausiai uostą užfiksavo Deividas Vaitelė. LR Susisiekimo ministerija specialų prizą padovanojo Algirdui Mikalajūnui – jam įteiktas planšetinis kompiuteris. Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus prizas atiteko Mindaugui Razučiui, o Uosto direkcijos kolektyvas geriausiu išrinko Ruslano Bolgovo užfiksuotą kadrą. Specialų prizą įsteigė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jam labiausiai patiko Agnės Bružaitės nuotrauka. Geriausią kadrą išrinko ir bendrovės „Klaipėdos nafta“ Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas, jų dovana skirta Gediminui Stirbai. Klaipėdos kultūros ir turizmo informacijos centro kolektyvą labiausiai sužavėjo Agnės Stankutės nuotrauka, o Lietuvos jūrų muziejus prizą skyrė fotografui Andriui Pelakauskui. Bene daugiausiai nuotraukų konkursui pateikęs Ruslanas Bolgovas buvo pagerbtas ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos įsteigtu prizu. 

Visi geriausių nuotraukų autoriai šiandien pakviesti į laivą „Venus S“, kuriame vyko pirmoji šiais metais ekskursija po Klaipėdos uostą. Nemokamas ekskursijas laivu Uosto direkcija rengs ir šią vasarą. Birželį startuosiančios ekskursijos tradiciškai bus rengiamos kiekvieną penktadienį 10 ir 12 valandomis.  Vienu metu laive gali plaukti 200 keleivių. 
Pernai surengta 30 nemokamų ekskursijų, kuriose visuomenei vaizdžiai pristatyta uosto veikla, jo suteikiama nauda miestui bei valstybei. Praėjusiais metais pažintinėse iškylose dalyvavo apie 6000 žmonių, jų kontingentas itin platus. Ekskursija domisi žmonės iš visos Lietuvos. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pažintines ekskursijas po uostą pramoginiu laivu rengia jau 7  metus iš eilės. Iš viso šiose ekskursijose dalyvavo daugiau kaip 35 tūkstančiai žmonių. 

Registracija į ekskursijas laivu „Venus S“ pradedama jau šiandien!  Registracija tel. (8 46)  499 730.

 

Konkurso "Klaipėdos uostas mano akimis" laureatai: