"Aida Cara" paliko Klaipėdos uostą

2015 05 20
"Aida Cara" paliko Klaipėdos uostą

Nuo pirmadienio dėl techninių gedimų iš Klaipėdos uosto išplaukti negalėjusio kruizinio lainerio „Aida Cara“ keleiviams buvo  pasiūlytos papildomos ekskursijos, o nusprendusius likti laive šiandien popiet linksmino uostamiesčio muzikantai. 2015 m. gegužės 20 dieną 16 valandą laineris paliko Klaipėdos uostą.

Žinia, pirmadienį į Klaipėdą atplaukęs „Aida Cara“ miestą turėjo palikti tos pačios dienos pavakare. Tačiau dėl techninių gedimų laivo išplaukimo laikas buvo atidėtas parai, o vėliau – dar vienai parai. 

„Atsakingų miesto įstaigų, Uosto direkcijos ir kruizinį laivą aptarnaujančių bendrovių „Limarko jūrų agentūra“ bei „Krantas travel“ atstovai nuolat bendrauja ir bendradarbiauja su lainerio įgula, kad laivui būtų suteikta visa reikiama pagalba, o Klaipėdoje ilgiau nei planuota likę „Aida Cara“ keleiviai jaustųsi patogiai“, – sako Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Ji pažymi, kad gegužės 20 dieną ryte visi norintys „Aida Cara“ keleiviai galėjo vykti į jiems pasiūlytas papildomas ekskursijas po Klaipėdos miestą, Kuršių neriją, Palangą, Ventės ragą. Taip pat 14 val. laive savo pasirodymą surengė uostamiesčio folkloro ansamblis „Joginta“.

Kruiziniu laineriu „Aida Cara“ į Klaipėdą yra atplaukę daugiau kaip tūkstantis keleivių, dauguma jų – vokiečiai. Simboliška, kad tas pats laivas ne tik paskelbė kruizinio sezono Klaipėdoje pradžią, bet ir apvainikuos jo pabaigą. Ši vokiečių linija Klaipėdą aplanko pirmą kartą.

„Prireikė ne vienerių metų, kad pritrauktume šią liniją į Klaipėdą. Penkerius metus vyko derybos ir galime pasidžiaugti, kad pagaliau šie laivai lankosi ir mūsų uoste“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier.