Uosto direkcijos darbuotojai gilino žinias apie lobizmą

Kaip atpažinti lobistinę veiklą ir kaip elgtis susidūrus su tokios veiklos apraiškomis, kaip ji reglamentuojama? Šiomis temomis surengti mokymai-diskusija VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojams. Mokymai yra viena iš svarbių įmonės skaidrumo politikos krypčių.

Nuo šių metų sausio įsigaliojo naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymas, kuriuo siekiama užtikrinti lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą, užkirsti kelią neteisėtai lobistinei veiklai.

"Siekdami išsiaiškinti pagrindines įstatymo naujoves ir pokyčius, surengėme mokymus, kurių metu darbuotojai galėjo tiesiogiai užduoti klausimus lektorei, išsiaiškinti įvairias galimas su lobistine veikla susijusias situacijas bei būtinus veiksmus tokių situacijų atžvilgiu. Vienas iš esminių Uosto direkcijos prioritetų yra skaidrumas, tad žinoti lobistinės veiklos niuansus, jos reglamentavimą strateginės valstybės įmonės darbuotojams yra ypač svarbu", – teigia Dainius Noreika, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Prevencijos ir rizikos valdymo skyriaus viršininkas.

Nuotolinius mokymus-diskusiją "Lobistinė veikla: jos atpažinimas, reglamentavimas, galimos problemos ir jų sprendimo būdai" vedė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos Lobistinės veiklos priežiūros skyriaus vedėja Edita Kavoliūnienė.

Uosto direkcijos antikorupcinėje vadybos sistemoje didelis dėmesys skiriamas darbuotojų mokymui ir siekiama, kad kiekvienas darbuotojas būtų atsakingas už korupcijos apraiškų užkardymą.

Informacija atnaujinta 2022-01-13
Apklausa
X apklausa